Pamuklu Bez Çuval

Ham pamuk ve polyester iplikler ile dokunarak üretilen bez çuvallarda doğaya zarar vermeyen su bazlı empirme baskı tekniği ile baskısı yapılmaktadır. Pamuklu Bez Çuval içerisindeki malzemeyi göstermemekle beraber hem mukavemetli oluşundan, nem tutuculuğu ve nefes alma özelliğiden dolayı gıda ürünlerinizin korunarak raf ömrünün uzun olmasını sağlar. Pamuklu Bez Çuval genellikle bakliyat ve un çuvalı olarak kullanılmaktadır. Resmi kurumların nerdeyse %99 evrak çuvalı olarak Pamuklu Bez Çuval kullanılır. Bankaların %50'si para çuvalı olarak Pamuklu Bez Çuval kullanmaktadır.


Bez Çuval

Pamuklu Bez Çuval Ölçüleri

Kullanım ve müşteri talepleri doğrultusunda her ölçüde Pamuklu Bez Çuval üretiyoruz. Ürün özelliklerine göre ölçüler değişebilir.


2 Kg'lik Bez Çuval 22x30 CM
5 Kg'lik Bez Çuval 30x45 CM
10 Kg'lik Bez Çuval 38x55 CM
15 Kg'lik Bez Çuval 40x60 CM
25 Kg'lik Bez Çuval 50x70 CM
50 Kg'lik Bez Çuval 60x90 CM

KULLANIM ALANLARI

Bakliyat çuvalı olarak Pirinç, Mercimek, Nohut, Fasulye, Yer Fıstığı, Ceviz, Fıstık, Fındık Başta olmak üzere tüm gıda ürünlerinde her türlü tahıl ve tahıl unlarında özel üretim baklavalık, böreklik, yufkalık özellikle tüketici tercihi olarak Pamuklu Bez Çuvallarda Doldurularak satışa sunulmaktadır. Kamu kuruluşlarında (JANDARMA, EMNİYET GENEL MÜDÜRÜLÜĞÜ, PTT, BANKALAR) Delil torbası, kargo torbası ve para taşıma çuvalı olarakta kullanılır.

%100 doğal olmasından ve dokuma esnasında daha az sıklıkta dokunduğu için nefes alma rutubet alma özelliği ile diğer doğal bezlere göre çok daha fazladır. Bu nedenle rutubeti koruma özelliği olan gıda ürünlerinde (İç yer Fıstığı,Ceviz, Antep Fıstığı gibi) yaygın olarak kullanılır.